С голове на Кристиан Тасков и Йордан Димитров „Дунав“ спечели с 2:1 стратегически много важното гостуване в Балчик срещу местния „Черноморец“ - пряк съперник за първото място в лигата. В отложения мач от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига младите русенски футболисти имаха тотално превъзходство и само неточности в завършващия удар им попречиха да спечелят с 3-4 гола разлика.
Дунавци започнаха добре срещата и създадоха няколко много добри положения. До почивката обаче резултатът остана непроменен, тъй като мерникът на Джан Хасан, Йордан Димитров и Кристиан Тасков не бе точен и те пропуснаха да поразят вратата на Иванов.
Секунди след почивката усилията им се увенчаха с успех. Димитров подаде на Тасков на ъгъла на наказателното поле и той с премерен шут изпрати топката в мрежата - 1:0.
Домакините заличиха пасива десетина минути по-късно, когато при суматоха в наказателното поле на русенци Тодор Кулев стреля от точката за дузпа - 1:1. Надеждите на „Черноморец“ за обрат бяха попарени в 71-ата минута, когато Йордан Димитров вкара второ попадение за „Дунав“.
Последните минути бяха за влезлия като резерва Преслав Петков. Малшансът обаче го преследваше - той първо тресна гредата, а после още на два пъти пропусна да се разпише.
„Дунав“: 12. Винченцо Ангелов, 5. Георги Вълчев, 3. Василен Марков, 16. Димитър Тодоров, 19. Мерт Тасим, 11. Диян Димов (капитан), 18. Мирослав Георгиев, 8. Станислав Вълчев, 17. Джан Хасан, 29. Кристиан Тасков, 20. Йордан Димитров.