Футболистите на „Дунав“ завършиха 0:0 срещу елитния „Черно море“ в контролен мач, игран на базата в „Здравец“. Всъщност това бе проверка между два младежки тима, защото гостите играха през първото полувреме с резервите си, като единствено на терена от титулярния състав бе капитанът Даниел Димов. През второто полувреме пък пратиха на игрището звездата в атака Зе Гомеш.
„Моряците“ бяха по-добри през първата част на мача. Дунавци изглеждаха стъписани от името на съперника, бяха някак плахи, стрешиха много подавания и само веднъж застрашиха вратата на Иван Дюлгеров след центриране отдясно и удар с глава на Симеон Дочев.
След почивката русенският отбор бе далеч по-уверен, а след 60-та минута дори наложи надмощие. Халфовете спечелиха средата на терена, а темпото на игра се вдигна. И точно в минутите на подем съдията Ивелин Занев отсъди малко пресилена дузпа за гостите. Ел Анаби стреля в долния десен ъгъл, но вратарят Цветелин Енчев отрази удара.
До края момчетата на треньорите Мартин Цирков и Ивайло Кирилов завъртяха няколко страхотни мелета пред вратата на гостите, но така и не се намери човек, който да нанесе последния изстрел.
В събота пред дунавци се задава много сериозен официален мач от турнира за купата на България. Те ще бъдат домакини на „Марица“ /Пловдив/, а двубоят ще започне в 16 часа.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Василен Марков, Преслав Папарков, Албер Силвиев, Симеон Дочев, Драгош Фирцулеску, Диян Димов, Йордан Димитров, Симеон Иванов, Мартин Иванов, Кристиян Тасков /Цветелин Енчев, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Преслав Петков, Кристиян Маринов, Димитър Тодоров, Мирослав Георгиев/.