Волейболистките на България загубиха злощастно от Швеция 1/8-финалния си мач от европейското първенство за жени и отпаднаха от надпреварата след 2:3 (25:12, 21:25, 22:25, 25:14, 17:19).

Пред верните си привърженици в пловдивската зала „Колодрума“ момичетата на Иван Петков изиграха два силни гейма – първия и четвъртия, които обаче не бяха достатъчни за крайната победа. Тя дойде след тайбрек, в който и двата тима имаха по 2 спасени мачбола, но при третия си шанс шведките успяха и вдигнаха победоносно ръце.

Сред ВИП гостите на мача бе легендата на българския футбол Христо Стоичков и президентът на Европейската волейболна конфедерация (CEV) Александър Боричич.

Така скандинавките, които преди този мач имаха само 5 победи в историята си на европейски първенства, 2 от които в групата си сега, ще играят на 1/4-финалите срещу силния тим на Нидерландия, който по-рано днес отстрани Германия след 3:1.