„Представените на публиката футболисти ще са отборът, който ще играе през новия сезон в Североизточната Трета лига. Към тях с картотеки ще се присъединят Дани Братоев, който тренира вече на облекчен режим, контузените Александър Виденов и Александър Кирилов. Като резултат сме доволни от победата срещу „Прогресул“ с 5:0. Не сме доволни, че след като поведоха с 2:0, момчетата се отпуснаха. На полувремето трябваше да си поговорим на по-висок тон. След почивката пък не завършиха по най-добрия начин няколко много перспективни атаки. В събота ще открием първенството с домакински мач срещу „Рилци“. Не знаем нищо за този тим, освен че е съставен от играчи на „Добруджа“. Това е нещо като втори добрички тим. Дали сме готови? Мисля, че свършихме добра работа. Ключови за нас ще са мачовете като гости, където обикновено се играе на много лоши игрища. Такива терени понякога доста сближават възможностите на два различни като класа отбори. На този етап всички футболисти, взели участие в мача срещу „Прогресул“, са здрави“, коментира за „Утро“ треньорът в „Дунав“ Мартин Цирков.