„Дунав“ представи в събота пред феновете новия си тим в първенството на Североизточната Трета лига. Това стана преди последната контрола срещу „Прогресул“ /Букурещ/, спечелена от русенския тим с повече от впечатляващ резултат - 5:0.
Публиката аплодира бурно младия отбор, който включва: вратари - Цветелин Енчев /19 години/, Винченцо Ангелов /20/, Даниел Николов /15/. Защитници: Мерт Тасим /18/, Преслав Папарков /19/, Димитър Тодоров /17/, Георги Вълчев /21/, Василен Марков /20/, Симеон Иванов /19/, Кристиян Маринов /20/, Мартин Иванов /27/. Полузащитници и нападатели: Диян Димов /35/, Албер Силвиев /19/, Станислав Вълчев /21/, Кристиян Господинов /17/, Симеон Дочев /18/, Мирослав Георгиев /22/, Радослав Великов /15/, Преслав Петков /20/, Дани Бонев /17/, Йордан Димитров /27/, Джан Хасан /19/, Драгош Фирцулуску /32/.
„Дунав“ надигра категорично румънците и през двете полувремена. Джан Хасан вкара ранен гол, пак той направи 2:0. След почивката влезлият като смяна Драгош Фирцулеску бе повален в наказателното поле и сам вкара отсъдената дузпа.
После дойдоха минутите на Йордан Димитров, който също се включи от пейката и вкара два прекрасни гола. Първо левият му крак завъртя красив фалцов удар, който прати топката в сглобката на вратата. После отправи от фаул бръснещ изстрел по земя в долния ляв ъгъл.
Футболистите на „Дунав“ създадоха още няколко чисти голови положения, уцелиха и две греди.
Първият шампионатен мач ще е на 14 август. Тогава тимът ще посрещне в Русе от 18 часа новаците от „Рилци“ /Добрич/.
„Дунав“ започна срещу „Прогресул“ с Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Георги Вълчев, Преслав Папарков, Димитър Тодоров, Василен Марков, Мирослав Георгиев, Станислав Вълчев, Кристиян Господинов, Преслав Петков, Джан Хасан. После в игра влязоха Цветелин Енчев, Даниел Николов, Албер Силвиев, Диян Димов, Симеон Дочев, Дани Бонев, Драгуш Фирцулеску, Радослав Великов, Симеон Иванов, Мартин Иванов, Йордан Димитров, Кристиян Маринов.