Футболистите на „Дунав“ загубиха с 2:4 домакинската си контрола срещу третодивизионния румънски тим „Прогресул Спартак“ /Букурещ/. Контролата се състоя в три части по 30 минути.
Началото на мача предвещаваше рутинна и лека победа на русенския отбор, защото Преслав Петков откри резултата в първите минути. Той получи топката отдясно и стреля с левия крак ниско по земя. После халфът Станислав Вълчев отправи страхотен снаряд, след който топката разтресе напречната греда.
Преслав Петков покачи на 2:0 след изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за фаул на румънския вратар срещу Джан Хасан. Вратарят изпусна контрола над топката, тръгна за финт, но Хасан я отне и бе съборен.
Румънците се върнаха в мача с гол на Емилиан Константин от фаул.
Двубоят тръгна към пълен обрат след направените много смени.
Константин направи 2:2, а Николас Тонг и Данила Парфеон /от дузпа/ доведоха резултата до 2:4.
В събота „Дунав“ ще излезе за нова контрола срещу друг румънски клуб - „Прогресул“, който няма нищо общо с „Прогресул Спартак“. Мачът ще започне в 18.30 часа, а преди това ще се състои официално представяне на дунавската селекция за новия сезон.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Мерт Тасим, Георги Вълчев, Кристиян Маринов, Мартин Иванов, Василен Марков, Станислав Вълчев, Кристиян Господинов, Мирослав Георгиев, Преслав Петков, Джан Хасан /Драгош Фирцулеску, Диян Димов, Дани Бонев, Албер Силвиев, Симеон Дочев, Радослав Великов, Даниел Николов/.