Отборът на „Дунав“ победи с 2:1 втория тим на „Стяуа“ /Букурещ/, който се подвизава в третото ниво на румънския футбол. Дунавци бяха по-добри през цялото време, като съперникът им реализира гол при единствената си опасна атака минута преди края на мача.
Русенци владееха топката повече и през първата част, но откриха сметката си след почивката. Те организираха хубава атака отдясно, последва страхотен изстрел на Преслав Петков, румънският вратар отби топката като по чудо, но тя попадна след рикошет в тялото на Георги Вълчев - 1:0.
Второто попадение бе шедьовър на Драгош Фирцулеску. Той изпълни брилянтно пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на сънародниците си. Докрая „Дунав“ създаде още положения, като най-активен в предни позиции бе Дани Бонев. Много добро включване направи и Мерт Тасим.
Като цяло всички играха с много желание и отдаденост. Особено се понравиха борбата за всяка първа топка и стремежът на хората в атака да действат бързо и опростено. Защитата бе стабилна, халфовете се потрудиха сериозно, но си личи, че има още какво да се изпипва в нападение.
Тази сряда дунавци ще бъдат домакини на „Прогресул“ /Букурещ/, също отбор със статут в Трета румънската дивизия. Тази контрола ще се играе от 19 часа на базата в „Здравец“. В събота пък русенци ще излязат в домакинска проверка срещу втория тим на „Динамо“ /Букурещ/.
„Дунав“: Цветелин Енчев /46-Винченцо Ангелов/, Симеон Иванов /46 - Мерт Тасим/, Преслав Папарков, Георги Вълчев /74 - Кристиян Маринов/, Димитър Тодоров, Василен Марков /71 - Симеон Дочев/, Станислав Вълчев /58 - Кристиян Господинов/, Мирослав Георгиев /71 - Радослав Великов/, Драгош Фирцулеску /71 - Томислав Александров/, Джан Хасан /46 - Дани Бонев/, Преслав Петков /58 - Мартин Иванов/.