Футболистите на „Дунав“ победиха със 7:1 юношеския отбор на „Спартак“ /Варна/, който пристигна в Русе, подсилен от двама опитни футболисти - Янаки Смирнов и Тунджай Неждет.
Серията от голове почна още в първата минута, когато излезлият с капитанската лента в този мач Драгош Фирцулеску вкара на празна врата след пас на Димитър Тодоров. После Фирцулеску изведе Джан Хасан на чиста позиция - 2:0.
След почивката Преслав Петков направи 3:0, за да дойде моментът за три поредни попадения на Йордан Димитров. Особено красив бе третият му гол, когато плонжира и се разписа с глава след центриране на Мерт Тасим от фланга. Александър Виденов покачи на 7:0, а гостите се отчетоха с почетен изстрел на Неджет минута преди края на мача.
За зрителите бе любопитно да видят какво мoгат дошлите от „Лудогорец“ близнаци Георги и Станислав Вълчеви. Двамата дадоха надежди, че ще бъдат много полезни в мачовете по тежките терени на Трета лига. Станислав е халф с добър поглед върху играта, а Георги, който влезе през второто полувреме, е много мощен физически централен защитник.
В следващата си контрола дунавци ще гостуват на „Спартак“ /Плевен/.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Симеон Иванов, Василен Марков, Димитър Тодоров, Преслав Папарков, Александър Виденов, Станислав Вълчев, Мирослав Георгиев, Джан Хасан, Драгош Фирцулеску, Томи Александров /Даниел Николов, Винченцо Ангелов, Георги Вълчев, Мартин Иванов, Мерт Тасим, Кристиян Маринов, Дани Бонев, Симеон Дочев, Радослав Великов, Кристиян Господинов, Преслав Петков, Йордан Димитров/.