Футболистите на „Дунав“ разгромиха „Спартак“ във Варна с 4:0 в първата си предсезонна контрола. Двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0, като в игра за домакините бяха опитните Славов, Луго, Ибрям, Борисов, Боев, Начев, Георгиев, Стефанов, Божилов, Бабалиев, Мирчев. Псоле спартаковци заложиха на тим с момчета до 17 години, който ще играе в новото първенство на Трета лига и дунавци нанизаха 4 бързи гола, дело на влезлите като резерви Драгош Фирцулеску, Томи Александров и Албер Силвиев. Румънецът откри резултата от дузпа в 64-а минута, свирена за фаул срещу Мерт Тасим, а 17-годишният софиянец Александров се разписа два пъти. Както писа „Утро“, снажният централен нападател пристигна в Русе от нидерландския „Венло“.
Дебют за „Дунав“ направиха дошлите от школата на „Лудогорец“ Георги и Станислав Вълчеви, както и игралият през последния сезон за „Спартак“ /Вн/ русенец Мирослав Георгиев.
Идния петък русенският отбор ще излезе в домакинска контрола срещу „Спартак 2“ /Вн/. Мачът ще се играе от 18.30 часа на базата в „Здравец“.
„Дунав“ започна в състав с Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Василен Марков, Димитър Тодоров, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Станислав Вълчев, Мирослав Георгиев, Йордан Димитров, Преслав Петков, Джан Хасан. После в игра влязоха Цветелин Енчев, Драгош Фирцулеску, Томи Александров, Албер Силвиев, Дани Бонев, Симеон Дочев, Преслав Папарков, Александър Виденов, Симеон Иванов.