Боксьорките на клуб „Русе“ завоюваха 3 златни медала при жените на държавното лично първенство в Ботевград. Габриела Димитрова стана шампионка на 51 килограма, Севда Асенова бе най-добра на 48, а Ана-Мария Дялова спечели титлата на 64. Клубът добави още два медала в шампионата на девойките. Микаела Павлова заслужи златото на 51 килограма, а Ева Ненова се пребори за бронз в категория до 75 килограма.
Първенството ще се запомни и с един твърде неприятен факт. Във финала Ана-Мария Дялова победи Деница Елисеева от „Левски Запад“. Обиколилата обаче куп клубове Елисеева не можа да понесе загубата като истинска спортсменка и скандализира присъстващите, като не се качи на стълбичката при награждаването на призьорките.
Титла пък за „Локомотив“ /Русе/ при девойките спечели Йелис Илиязова /категория до 75 килограма/.