Футболистите на „Дунав“ завършиха 3:3 с „Лудогорец 3“ в Разград в предпоследния си мач от първенството на Североизточната Трета лига. Двубоят на практика определи кой ще заеме петото място в крайното класиране. До този момент дунавци бяха с 49 точки срещу 47 на лудогорци. А за финал русенският отбор ще бъде домакин на тоталния опашкар „Интер“ /Добрич/ и ще бъде истинска сензация, ако не победи.
Домакините поведоха с 1:0 и така завърши първото полувреме. През втората част нашите получиха още един гол, ала това не ги пречупи и те не само изравниха, а и поведоха с 3:2 с два гола на Йордан Димитров, предшествани от точен изстрел на Преслав Петков.
Изтичаха последните минути на мача, стигнал до обрат в английски стил, когато услужливият съдия направи реверанс към младите „орли“ - даде им дузпа в 87-а минута. Спорният наказателен удар бе превърнат в гол и така мачът приключи при 3:3.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Димитър Тодоров, Преслав Папарков,  Симеон Иванов, Диян Димов, Симеон Дочев, Джан Хасан, Огнян Николов, Преслав Петков, Йордан Димитров.