27 ученици от 6 русенски училища се включиха в общинския кръг на Националното състезание по безопасност на движението, което се проведе в Дойче шуле. Първо място във възрастовата група от V до VII клас спечели отборът на Математическата гимназия, като нейните представители заеха челни места и в индивидуалното класиране. Във втора възрастова група от VIII до X клас победители са учениците от ПГ по речно корабостроене и корабоплаване.
Състезанието се проведе в две части - първо отборно решаване на тест, след което всеки участник трябваше да мине по трасе с 11 елемента за изпълнение за 15 минути. Сред наградите за победителите имаше табла по безопасност на движението, светофари, които да помогнат в обучението на най-малките ученици, а голямата награда - два нови велосипеда, беше осигурена от Община Русе. Всички участници получиха грамоти.