Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 като гости на „Светкавица“ /Търговище/ в мач за първенство на Североизточната Трета лига. Играта и на двата отбора не впечатли с кой знае какво, но младият русенски отбор заслужава похвала, защото спечели точка срещу втория към момента в класирането тим на домакините. Освен това треньорите Мартин Цирков и Ивайло Кирилов показаха смелост, като пратиха на терена доста млади играчи. Халфът Кристиян Господинов започна като титуляр, а е едва на 16 години. Като централен защитник до опитния Диян Димов пък действаше Кристиян Маринов.
Първото полувреме мина равностойно с малко голови положения и пред двете врати. „Дунав“ откри резултата почти веднага след почивката с чудесен гол на Огнян Николов. 20-годишният русенец, който бе част от школата на ЦСКА в продължение на няколко сезона, стреля от фаул и прати топката в сглобката на вратата.
По традиция дунавци допуснаха бързо изравняване. Не бяха минали и три минути, когато Данаил Борисов бе точен след разбъркване пред иначе отлично представилия се вратар Цветелин Енчев.
Мачът докрая ще се запомни главно с претенциите на домакините за две дузпи. Те навикаха здраво съдията от Силистра Димитър Гебешев, който свири много добре.
За отбелязване още е, че в игра за „светлосините“ се завърна централният защитник Василен Марков. Лекувалият доскоро травма в коляното бранител влезе като резерва през последните 30 минути.
В следващата си среща тази събота русенският отбор ще домакинства от 16 часа на „Доростол“ /Силистра/.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Мерт Тасим, Диян Димов, Кристиян Маринов, Димитър Тодоров, Албер Силвиев, Кристиян Господинов, Огнян Николов, Атанас Стамболов, Преслав Петков, Симеон Иванов /Джан Хасан, Василен Марков, Иван Бакалски, Симеон Дочев/.