Златните русенски щангисти Надежда Мей-Нгуен, Ангел Русев и Стилян Гроздев бяха наградени от министър Красен Кралев в последния му ден като титуляр на поста с почетни плакети на Министерството на младежта и спорта за спечелените титли на Европейското първенство по вдигане на тежести в Москва.
Заедно с възпитаниците на треньорите в ТСК „Русе“ Кръстина и Радослав Атанасови призове получиха и съотборниците им от националния тим, които със спечелените медали върнаха България в елита на щангите, където страната ни беше основен фактор десетилетия наред.
В отделните движения българските тежкоатлети завоюваха 19 медала - 8 златни, 8 сребърни и 3 бронзови, с които се наредиха на второто място в класирането по нации. В отделното класиране при мъжете България е първа с 685 т. пред Армения (620 т.) и Грузия (612 т.). Това е най-успешното за страната ни  европейско първенство по вдигане на тежести от 17 години насам. За последно повече от двама шампиони имахме през 2004 година в Киев.