Футболистите на „Дунав“ се класираха за полуфинала в турнира за купата на Аматьорската лига. Не неутрален терен в Търговище вчера русенският отбор победи солидния тим на „Черноморец“ /Балчик/ с 2:0.
Герой на мача бяха двама играчи - авторът на головете Преслав Петков и асистентът за попаденията - Атанас Стамболов.
В 30-а минута Стамболов бе съборен в наказателното поле и Преслав реализира отсъдената дузпа. След почивката и балчиклии получиха правото да изпълнят наказателен удар, но техен футболист прати топката в гредата.
Всичко се реши към края на мача, когато Стамболов проби и поднесе кълбото за втория гол на Петков.
„Дунав“ имаше проблеми преди началото на срещата. Титулярният централен защитник Василен Марков се контузи и на негово място в защита игра ветеранът Диян Димов.
Много силен мач направи също халфът Албер Силвиев.