Футболистите на „Дунав“ загубиха с 1:3 дербито на Североизточната Трета лига срещу лидера „Спартак“ във Варна. Мачът бе наблюдаван от варненския журналист Недко Петров. Ще се доверим на неговия специално за „Утро“ репортаж, а в следващия брой ще разговаряме и с треньорите на „Дунав“.
„Русенският отбор изигра прекрасно първо полувреме. Пресираше, работеше на обороти, изненада тима на „Спартак“. Закономерно и поведе в резултата. Диян Димов стреля, топката бе отбита и Симеон Иванов я прати в мрежата. Златният шанс на дунавци бе в края на частта. Тогава Джан Хасан излезе на съвсем чиста позиция. Честно казано, нямаше по-добро положение за втори гол. Хасан обаче пропусна. Съдията от Шумен Красимир Кръстев веднага свири края на полувремето.
След почивката „Дунав“ се прибра дълбоко в половината си и почти не мина центъра. Нямаше и помен от играта му през първите 45 минути. Може би отборът отпадна и физически. „Спартак“ изравни от дузпа в 76-а минута. Не се наемам да твърдя, че имаше наказателен удар. Той обаче беше факт. Йоан Маринов бе точен. Нататък русенският отбор рухна. Току-що влезлият като смяна хърватин /преотстъпен от пловдивския „Локомотив“/ Анте Бачков направи 1:2. Той получи пас от юношата на „Дунав“ Кристиан Върбанов, който игра този път като десен бек. Другият русенец в „Спартак“ - Мирослав Георгиев, влезе като смяна в 66-а минута. Мачът бе решен окончателно в 89-а минута, когато Георги Георгиев се разписа за 1:3. Пак казвам - „Дунав“ загуби, защото при водачество от 1:0 изпусна златен шанс да покачи на  2:0. Мачът, според мен, свърши някъде там“, коментира Петров.
„Дунав“ започна в състав с Цветелин Енчев, Пламен Иманов, Василен Марков, Димитър Тодоров, Албер Силвиев, Атанас Стамболов, Диян Димов, Джан Хасан, Мерт Тасим, Симеон Иванов, Джан Хасан, Преслав Петков.