Футболистите на „Дунав 2010“ разбиха с 3:0 „Суворово“ в домакински мач вчера на Градския стадион. Гостите, един от най-неудобните и корави отбори във „В“ група, се държаха уж сравнително равностойно, но пък можеха да си тръгнат с много повече топки зад гърба на отличния си вратар Деян Митев.
Резултатът бе открит в 6-а минута. Кяшиф Фахрединов-Гути, започнал и довършил мача като ляв бек, центрира от фланга и Павлин Тодоров намери топката с глава - 1:0. После дунавци изтърваха куп положения, като най-чистото бе пред Росен Каптиев. Таранът остана сам срещу Митев, но реши да влиза в мрежата с топката и кълбото бе изчистено в последния момент.
Каптиев обаче покачи на 2:0 в 42-а минута след бърза и умно разиграна комбинация с 3 паса по лявото крило. Веселинов намери Илия Ковачганев на празно пространство, а Илия веднага продължи топката към Росен, който я прати технично в мрежата с външен фалц.
След почивката нашите превърнаха в герой вратаря на гостите, който спаси серия опасни удари. Митев все пак капитулира в 78-а минута, когато Каптиев виртуозно намери с извеждащ пас много активния Ковачганев и на практика му даде топката пред съвсем празната рамка. За крилото не остана нищо друго освен да търкулне топката в мрежата - 3:0.
„Дунав 2010: Сашев, Бориславов, Георги Кр. Георгиев, Фахрединов, Джелилов, Парашкевов, /Атанасов/, Каптиев, Иванов, Тодоров /Венков/, Веселинов /Валентинов/, Ковачганев.