Русенският талант в миланския „Интер“ Никола Илиев записа два мача за младежкия отбор /Примаверата/ на италианския гранд за по-малко от седмица. Никола, който ще навърши през юни 17 години, игра за тим, съставен от момчета на 19-20-годишна възраст.
В неделя Илиев започна като титуляр при победата срещу „Лацио“ с 3:1 и остана на терена до 60-а минута. В четвъртък пак започна в основния състав в двубоя на „нерадзурите“ като гости на „Болоня“. Този път той бе сменен на почивката.
Според близки до „Интер“ източници треньорът не го повикал на пейката заради незадоволителна игра, а заради намерението си да адаптира внимателно и постепенно многообещаващия български футболист към стила на отбора и първенството в Италия.