Спечелилата бронзов медал на балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години състезателка на „Русе Кар“ и Ученическата спортна школа Ясна Петрова постави личен рекорд, научи „Утро“. Тя финишира за 9:56,95 минути. Само преди седмица възпитаничката на треньорката Маргарита Стоянова даде време на държавния шампионат малко над 10 минути. В случая става въпрос за доста сериозно израстване.
Освен че жъне успехи на лекоатлетическата писта, Ясна е и държавна шампионка по спортно ориентиране на практика във всички дисциплини.
Междувременно в София завърши държавното първенство на трибой при момичетата до 14 години. Състезателката на СКЛА „Дунав“ Яница Станчева се класира на шесто място.