Състезателката на ЛСК „Русе Кар“ и Ученическата спортна школа Ясна Петрова спечели два медала на държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в София. Възпитаничката на треньорката Маргарита Стоянова стана шампионка на 3000 метра с 10:12,93 минути. Класиралата се на второ място Наталия Кременска от „Черно море“ /Варна/ финишира с цели 20 секунди по-слабо време. С резултата си Яна покри норматива за участие на балканското първенство, което ще се проведе на 13 февруари в София.
Петрова участва и на 1500 метра, където завоюва сребърен медал. Тя изостана след Кременска на по-малко от 2 секунди.
Лекоатлетите на „Дунав“ прибавиха още един медал във втория ден на държавното първенство. В събота те спечелиха 4 отличия, а стартът в неделя на Ива Чиликова й донесе бронз в бягането на 800 метра. Ива пробяга дистанцията за 2:23,33 минути срещу 2:20,56 на Петя Ковачева от клуб „Тангра“. Неин личен треньор е президентът на „Дунав“ Евгени Игнатов.