Футболистите на „Дунав“ направиха хубав мач и закономерно победиха с 4:2 в контролен двубой гостите си от „Шумен“. Така те си върнаха частично за тежката шампионатна загуба през есента с 1:6.
Шуменци поведоха с гол на Денис Кадир, но дунавци отвърнаха с попадение на Джан Хасан, който разстреля вратаря от фаул. Хасан се разписа и в 30 минута след атака, тръгнала от едва 16-годишния и много работоспособен опорен халф Кристиян Господинов.
Гостите изравниха след почивката с нелеп автогол, но влезлият като резерва талантлив централен нападател Александър Кирилов успя да се разпише и този път. Той наниза преди седмица 5 топки във вратата на „Дунав“ /Сливо поле/. Крайният резултат 4:2 бе оформен след шут на Пламен Иванов от пряк свободен удар.
Идната събота дунавци ще играят нова домакинска контрола срещу „Спартак“ /Плевен/. Двубоят е планиран за 14 часа на Градския стадион. При лошо време мачът ще бъде изместен на базата в „Здравец“.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Димитър Тодоров, Василен Марков, Мерт Тасим, Иван Бакалски, Диян Димов /капитан/, Кристиян Господинов, Преслав Петков, Атанас Стамболов, Джан Хасан, Симеон Иванов /Винченцо Ангелов, Мартин Петров, Симеон Дочев, Преслав Папарксв, Константин Митев, Александър Кирилов, Лятиф Латиф, Кристиян Маринов/.