Волейболистите на „Дунав“ вече са водачи на втората осмица в Суперлигата. Лидерството стана факт след очаквана победа с 3:0 срещу „Славия“ в София. Отделните геймове завършиха при резултати 25:17, 25:17 и 25:21, а мачът бе от отложения седми кръг на есенния дял от шампионата.
С 19 точки дунавци вече имат аванс от една пред „Локомотив“ /Пловдив/. В неделя обаче ги чака много тежко гостуване на „Берое“. Старозагорци и пловдивчани са основни конкуренти на русенския отбор за първите две места, които дават право на изкачване след края на редовния сезон до първия Топ 8 на България.
„Дунав“ не срещна почти никакви затруднения в мача срещу „Славия“. Първите два гейма бяха спечелени леко и русенци усетиха известна съпротива само в третата част, когато старши треньорът Данаил Милушев направи доста смени.
Дейвид Кръстев и Леон Тончев реализириха по 14 точки. Николай Манчев добави 7, от които 5 бяха постигнати директно от сервис. Симеон Добрев бе определен за най-добър играч в срещата.
Веднага след мача дунавци заминаха за Белоградчик, където играха късно вчера срещу местния „Град“ двубой от третия кръг в турнира за купата на България.