Спринтьорката на СКЛА „Дунав“ Инна Ефтимова откри сезона с второ място на международния лекоатлетически турнир „Академик“. Тя финишира във финала на 60 метра за 7,37 секунди, с две стотни по-малко от гръцката победителка в тази дисциплина. Виктория Георгиева от „Локомотив“ /Русе/ се класира трета.
Шафетата на „Локо“ с Иван Булкин, Огнян Банялиев, Веселин Червенков и Венелин Иванов завърши втора на 4 по 200 метра.
Светослав Иванов и Владислав Михайлов от „Дунав“ заеха шесто място съответнона 200 и 3000 метра.
Междувременно Община Русе отчете втория си успешен проект за реновиране на спортната база. Ремонтът на лекоатлетическата писта с финансиране от 150 000 лева от държавата върви в пълен ход и трябва да приключи в рамките на 60 дни.