Сложната пандемична обстановка в България отложи традиционния празник с награждаване на отличниците в спорта на Русенския университет, но пък състезателите на „Академик“ изпращат годината с нови медали от националните игри.
Студентката в „Кинезитерапия“ Берна Велинова прибави към колекцията си от 6 летни отличия още 1 сребърен и 2 бронзови медала в плуването - 50 метра гръб, 100 метра гръб и 200 метра съчетано. Бъдещият правист Георги Кръстев завърши шести на 50 метра бътерфлай.
Сестрите Ивелина и Адриана Иванови, студентки във факултет „Природни науки и образование“, се класираха втори на шампионата по тенис на маса в Шумен. Те отстъпиха само пред състезателките на Националната спортна академия.
Докторантът Георги Георгиев влезе в Топ 8 на първенството по спортно катерене, домакин на което беше София.
Пак в столицата Таня Кадиева, Венцислав Генов и Генади Маринов заеха третото отборно място в шампионата по лека атлетика в тласкането на гюле и хвърлянето на диск.