Волейболистите на „Дунав“ записаха втора победа в първенството на Суперлигата /втора осмица/. На терена в кърджалийската зала „Арпезос“ момчетата на старши треньора Данаил Милушев сразиха домакините с 3:0 /25:16, 26:24, 25:16/. Разликата в класите бе огромна, но русенци отново проявиха същите колебания като в домакинската среща с „Черно море“ и бяха на ръба да изпуснат втория гейм. Все пак отборът се измъкна и затвори мача за около час игра.
С тази победа „Дунав“ заема трето място във временното класиране, но е с два мача по-малко. Тази сряда те трябваше да играят с „Берое“, но коронавирусът нападна и старозагорския лагер. Затова е много вероятно третият двубой на дунавци да е чак следващия понеделник срещу „Ботев“ /Луковит/.
„Очаквах този резултат, но не съм доволен от хората, които се включиха от пейката. Те влязоха през втората част и без малко да я загубим. Какво излиза - че трябва да разчитам само на 5 души! Срещу отбор като „Арда“ всички трябваше да са с класа над съперниците си. Кого бих отличил? Ангел Павлов даде обичайната си семпла и полезна игра, добро бе и представянето на Дейвид Кръстев. Засега, слава богу, при нас няма здравословни проблеми, ако се изключи леката травма на Димо Димов“, коментира за „Утро“ старши треньорът на русенския отбор Данаил Милушев.
„Дунав“: Николай Манчев - 5 точки, Дейвид Кръстев 17, Леон Тончев 9, Ангел Павлов 6, Георги Чалъков 6, Владимир Христов 8 , Антон Василиев, Александър Илиев/, Александър Дяков, Димо Димов, Христо Костов 3, Симеон Добрев.