Волейболистите на „Дунав“ постигнаха трудна домакинска победа с 3:2 /25:12, 21:25, 25:22, 22:25, 15:8: срещу „Черно море“ /Варна/ в първия си домакински мач във втората осмица на Суперлигата. Както писа „Утро“, първите два двубоя бяха отложени заради вълна от коронавирус в лагера на дунавци. Шест от момчетата на старши треньора Данаил Милушев трябваше да останат вкъщи, а отборът се събра в пълен състав едва преди няколко дни.
Русенският тим взе леко първия гейм, загуби втория, спечели третия и бе на път да затвори мача в четвъртата част, тъй като поведе с 20:17. И тогава се получи срив - при този резултат варненци измъкнаха гейма по чудо с 5 поредни точки и се стигна до винаги инфарктния тайбрек. В него „Дунав“ опроверга прокобата, че тимът, който допусне изравняване 2:2, обикновено губи. Отборът показа далеч повече стабилност и го приключи с 15:8.
Най-добър в „Дунав“ бе Леон Тончев, който реализира 23 точки /4 директно от сервис и 3 след блокади/. Дейвид Кръстев помогна с 20.
В следващия мач тимът на Милушев ще играе с „Арда“ /Кърджали/.
„Дунав“: Николай Манчев, Дейвид Кръстев, Ангел Павлов, Леон Тончев, Борис Наков, Георги Чалъков, Антон Василиев /Владимир Христов, Симеон Добрев, Димо Димов/.