Старши треньорът на „Дунав“ Илиян Памуков изрази несъгласие с някои писания в социалните мрежи, според които отборът играл слабо при победата срещу „Тополи“ с 3:1.
„Имахме положение още във втората минута, отмениха ни гол, получихме нелепо попадение от статична ситуация. Радващо е, че момчетата се вдигнаха след почивката. Алекс Кирилов и Коце Митев се включиха много добре, тимът разгърна скоростни акции. Това показва, че имаме качествени хора в атака и че всички са равностойни. И пак не ни зачетоха гол. Беше абсурдна история, защото главният съдия отбеляза попадението в тефтерчето си, но вратарят на гостите тръгна да се разправя със страничния рефер. Все едно положението се разглеждаше с ВАР. Много съм доволен от начина, по който обърнахме мача. Първият гол беше като за учебник с красива комбинация между Иван Бакалски, Митев и Александър Кирилов. Пак казвам - не мисля, че играхме слабо. Показва го и статистиката - два отменени гола, 4 греди, още някоко изключително добри положения за постигане на разгромен резултат“, каза Памуков пред „Утро“.
Според него „Дунав“ е във форма, която би му позволила да вземе трите точки в следващия кръг при гостуването на „Шумен“.
Резултати от кръга: „Ботев“ /Нови пазар/-“Светкавица“ /Търговище/ - 0:3, „Кубрат“-“Спартак“ /Варна/ - 0:4, „Черноморец“ /Балчик/-“Спортист“ /Генерал Тошево/ - 7:0, „Доростол“ /Силистра/-“Интер“ /Добрич/ - 3:2, „Устрем“ /Дончево/-“Шумен“ - 3:1. Мачът „Лудогорец 3“-“Черноломец“ /Попово/ бе отложен.