Футболистите на „Дунав“ бяха на крачка от сензационна издънка в домакинския си мач срещу „Тополите“ /Варненска област/. Гостите поведоха в 25-а минута след статично положение и удар с глава, като успяха да задържат юнашки преднината си до края на полувремето. В интерес на истината момчетата в светлосиньо изиграха разпилени и безидейни първи 45 минути, в които почти не съградиха нищо в офанзивен план.
През втората част на терена като че ли излезе друг отбор. Старши треньорът Илиян Памуков улучи точните смени, защото влезлите Александър Кирилов и Константин Митев видимо освежиха атаката. Гостите бяха подложени на жесток натиск и нямаше как да не рухнат. Кирилов изравни в 68-а минута, а буквално 60 секунди по-късно Митев даде брилянтен пас на Атанас Стамболов, който стреля по диагонала - 2:1. Крайният резултат от 3:1 бе разписан отново от Алекс Кирилов, който се възползва от хитро подаване през линиите на Диян Димов, напредна смело през центъра на защитата, мина като на парад през бранителите си и ювелирно обърна топката с десния крак към незащитения от вратаря ъгъл.
За отбелязване е, че „Тополите“ можеха да бъдат разгромени, тъй като топката срещна 4 пъти гредите на тяхната врата! Куриоз още бе, че съдията от Варна отмени дунавски гол при 0:1. Дочев заби топката в мрежата, страничният рефер остави флага ниско долу, но когато играчите на гостите го обградиха, изведнъж реши, че има засада!
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Мартин Ангелов, Димитър Тодоров, Иван Бакалски, Диян Димов, Атанас Стамболов, Албер Силвиев, Симеон Дочев, Джан Хасан, Симеон Иванов /Александър Кирилов, Константин Митев, Преслав Папарков, Лятиф Латиф/.