Световният шампион за параолимпийци Християн Стоянов бе най-бърз в 30-то издание на старта по кънтри-крос „Луковитски моми“ в Луковит. Лекоатлетът на СКЛА „Дунав“ пробяга 3000 метра за 8:46 минути, а негов подгласник стана съотборникът му Стоян Владков - 8:52. Трети се класира Исмаил Сенанджи от „Евър“ /Варна/ - 9:02.
Ива Чиликова донесе трето призово място за дунавци - тя пресече финала с второ време при девойките до 18 години /2000 метра/.
Иван Андреев от „Русе Кар Моторспорт“ финишира втори при юношите на същата дистанция. Иван бе изпреварен само от лекоатлета на „Евър“ Ерхан Разим.
„Дунав“ участва с двама състезатели до 16 години на друг крос - „Кольо Фичето“ в Дряново. Даниел Ангелов и Валентин Маринов се класираха пети и шести на дистанция от 1500 метра.