Футболистите на „Дунав“ победиха с лекота „Доростол“ /Силистра/ в мач за първенство на Аматьорската футболна лига - 5:0. Превъзходството на русенския отбор бе толкова очевидно, че на съдията изглежда му доскуча, та даде край на двубоя 3 минути преди изтичане на редовното време.
Не бяха изминали 26 минути, а дунавци водеха вече с 3:0. Над всички бе Алексадър Кирилов, който вкара много красив първи гол. Централният нападател получи топката в уличка, надбяга в няколко крачки централните защитници и технично стреля покрай вратаря. Симеон Иванов направи 2:0 с шут по диагонала от десния фланг, а Алекс Кирилов бе в основата и на третото попадение. Той се измъкна отляво и даде пас като по конец към връхлитащия в центъра Мартин Ангелов.
Гостите се посъбудиха след почивката и дори опитаха два-три изстрела. „Дунав“ обаче отвърна с голове-близнаци. Мартин Иванов надскочи всички след изпълнение на корнер и ударът му с глава прати топката в мрежата. До 5:0 се стигна след нов изстрел с глава на Атанас Стамболов.
В неделя русенският отбор ще домакинства на „Черноломец“ /Попово/ в мач за първенство на Трета лига.
„Дунав“: Тихомир Друмев, Мартин Иванов, Димитър Тодоров, Иван Бакалски, Лятиф Латиф, Албер Силвиев, Исмаил Исмаилов, Мартин Ангелов, Константин Митев, Симеон Иванов, Александър Кирилов /Винченцо Ангелов, Симеон Дочев, Диян Димов, Атанас Стамболов/.