Футболистите на „Дунав“ поеха глътка въздух с хубава победа с 3:1 срешу „Светкавица“ (Търговище) в Русе. Момчетата на старши треньора Илиян Памуков изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха с красив гол на Диян Димов. Капитанът отправи бомбен удар от около 30 метра, топката се удари в гредата и влетя в мрежата.
Гостите изравниха в началото на втората част, но дунавци отново дръпнаха напред с попадение на Александър Кирилов. Той бе фаулиран в наказателното поле и сам вкара отсъдената дузпа. Крайният резултат бе оформен от Атанас Стамболов, който бе най-съобразителен след карамбол в пеналта.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Преслав Папарков, Мартин Иванов, Иван Бакалски, Албер Силвиев, Диян Димов, Джан Хасан, Симеон Дочев, Константин Митев, Симеон Иванов (Александър Кирилов, Лятиф Латиф, Искрен Анчев, Атанас Стамболов, Дани Бонев).
В другите мачове: „Черноломец“ (Попово)-“Септември“ (Тервел) - 1:2, „Тополи“-“Спартак“ (Варна) - 0:1, „Лудогорец“ 3“-“Спортист“ (Генерал Тошево) - 6:0, „Ботев“ (Нови пазар) - „Интер“ (Добрич) - 3:2, „Кубрат“-“Устрем“ (Дончево) - 1:2, „Черноморец“ (Балчик)-“Доростол“ - 2:0.