„Сокол“ /Червена вода/ поведе класирането в Областна футболна група „Изток“ след разгром със 7:0 над „Спартак“ /Хотанца/. Хеттрик за победителите реализира Теодор Костов, два пъти се разписа Валери Иванов, а другите две попадения бяха дело на Ивайло Калинов и Венци Минчев. „Соколите“ водят в класирането с три победи от три мача.
Младият тим на „Локомотив“ /Русе/ надигра с 2:1 опитния състав на „Дунарит“ /Николово/ в среща от третия кръг на първенството в Областната група. Алекс Стойчев и Беркан Ибрямов дадоха добър аванс на „железничарите“, а в края гостите успяха да намалят.
На терена на Градския стадион локомотивци бързо наложиха своята игра и доминираха през цялото първо полувреме. В 15-ата минута Алекс Стойчев отправи страховит удар от около 27-28 метра и прати топката неспасяемо под сглобката на гредите на вратата на „Дунарит“ за 1:0. В 56-ата минута Беркан Ибрямов навърза няколко защитници и пусна топката покрай вратаря на гостите за 2:0. Тимът от Николово успя да върне едно попадение в 71-ата минута след изпълнен корнер и грешка в отбраната на „железничарите“.
На „Запад“ трета поредна победа записа „Дунав“ /Батин/, този път над „Ботев“ /Копривец/ с 4:1. Головете вкараха Ивелин Спасов, Любо Петков и Гюрсес Александров от дузпа, а четвъртото попадение бе автогол след удар на Любо Петков. „Щуките“ водят с пълен актив от 9 точки.
В другите мачове „Смирненски“-“Мартен“ - 0:2, „Борово 2000“-“Атлетик“ /Тръстеник/ - 2:1, „Младост“ /Екзарх Йосиф/-“Левски“ /Новград/ - 5:0, „Филип Тотю“ /Две могили/-“Бенковски“ /Бяла/ - 2:1, „Юделник“-“Спартак“ /Бъзън/ - 0:1, „Янтра“ /Ценово/-“Янтра“ /Долна Студена/ - 1:1.