„От 11 години съм треньор, но такъв инфарктен мач не си спомням“. Това заяви старши треньорът на „Дунав“ Илиян Памуков, след като неговите възпитаници завършиха само 1:1 с гостуващия „Септември“ /Тервел/, въпреки че имаха тотално превъзходство през целия мач.
„Дунав“ поведе рано-рано с гол на Джан Хасан в 8-ата минута, след това Симеон Дочев бе фаулиран грубо от футболист от „Септември“ и заради последвалата разпра главния съдия показа и на двамата червени картони.
В 43-та минута гостите изравниха след точно изпълнена дузпа, след което се прибраха в наказателното си поле и много рядко минаваха центъра. „Дунав“ имаше тотално превъзходство след почивката, но шутовете все не стигаха до мрежата, а две попадения на Александър Кирилов и Атанас Стамболов бяха отменени заради съмнителни засади. Веднъж и топката тупна някъде зад голлинията след удар в горната греда, но страничният съдия прецени, че кълбото не е минало голлинията с целия си обем. Малшансът преследваше русенския тим до последните секунди, когато капитанът Диян Димов изпусна да вкара дузпа.
„Доволен съм от момчетата, играха с много желание и се раздадоха на терена, мисля, че и публиката видя и оцени това, защото ги аплодираше след срещата. Много тежко приеха изтърваната победа, след мача някои дори плакаха. Дежурният делегат ме уверяваше, че и двете засади били „на кантар“. А гола след удара в гредата - и него страничният съдия не го видя. На кого друг да поверя дузпата, ако не на капитана Деян Димов? Ако на него са му трепнали нервите, какво щеше да е на някое 16-годишно момче? Този път късметът не беше с нас, толкова удари и вратарят спаси всичко. Направихме го национал тоя вратар. Но така е, съдбата веднъж дава, веднъж взема, следващия път дано ни даде. Важното е, че вървим по правилния път, макар да имаме още много работа да свършим“, заяви Памуков.