„Дунав“ спечели областния финал за Купата на Аматьорската футболна лига след убедителна победа над „Младост“ /Екзарх Йосиф/ с 5:2. След нулево първо полувреме с доста пропуски младият русенски тим се отпуши след почивката. Капитанът Диян Димов откри резултата в 51-ата мин, а две бързи попадения на Александър Кирилов в 53-ата и 57-ата минута покачиха аванса до 3:0.
Успокоените русенци снижиха малко темпото, което позволи на гостите от „Младост“ да се върнат в мача с два гола в 62-ата и 82-ата минута. Дунавци обаче бързо ликвидираха интригата. Константин Митев вкара за 4:2 в 85-ата минута, а малко по-късно Мартин Ангелов оформи крайното 5:2.
Старши треньорът Илиян Памуков бе дал почивка на неколцина титуляри, така че шанс за изява получиха някои по-рядко използвани футболисти.
„Дунав“ започна в състав: Винченцо Ангелов, Димитър Тодоров, Преслав Папарков, Мерт Тасим, Иван Бакалски, Диян Димов, Мартин Иванов, Симеон Дочев, Атанас Стамболов, Джон Хасан, Александър Кирилов.
В следващия кръг на турнира за Купата на Аматьорската лига „Дунав“ ще срещне състава на „Доростол“ /Силистра/.
Клубът вече пусна в продажба билетите за мача със „Септември“ /Тервел/. Двубоят ще се играе в неделя от 17 часа на стадион „Дунав“. Цените на билетите онлайн стартират от 2,40 лева.