Баща и дъщеря от русенския „Компас-Крос“ станаха шампиони в един и същи ден на държавното първенство по спортно ориентиране за деца, юноши и девойки и за състезатели над 35 години, т.нар. Мастерс. На дългата дистанция Велина Коева победи убедително при девойките младша възраст, а нейния татко Красимир Коев, който й дава изключителна опора, за да се развива чудесно в този спорт, спечели Мастерса при М-50.
Чудесни успехи постигнаха състезателите на СК „Компас-Крос“ и в трите състезателни дисциплини - спринтова и дълга дистанции и щафети.
В спринта Велина Коева отново бе над всички и спечелването на златния медал и в тази дисциплина бе лесна задача за нея. Отлично се представиха Даниел Генчев и Стефан Йорданов, които при М-16 заеха съответно на 3 и 4 място. Десислава Бахчеванова при Ж-16 и Миряна Бойкова Ж-18 са с бронзови медали. Добро бе и представянето на малкия Михаил Рачев при деца 12 г. - шесто място от 67 негови конкуренти.
В тежката дълга дистанция националът Стефан Йорданов показа своята сила и спечели убедително златния медал. Даниел Генчев е пети, а Миряна Бойкова, Десислава Бахчеванова и Ема Цанева се класираха съответно 4-а, 6-а и 7-а.
Дългогодишен национален състезател по спортно ориентиране д-р Здравко Тарълов, член на медицинската комисия при БФС, който вече се състезава при М-35, спечели сребърния медал. А неговият баща със същото име е шампион при М-65 .
Чудесното представяне на „Компас-крос“ продължи и при щафетите. Шампиони при М-16 станаха Даниел Генчев, девойката Мартина Пенчева и Стефан Йорданов. Гергана Стойчева, Десислава Бахчеванова и Велина Коева завършиха втори при Ж-16, а при Ж-18 Цветелина Милкова, Диляна Веселинова и Миряна Бойкова финишираха трети. При М-12 от стартиралите 22 отбора Станимир Ангелов, Ема Цанева и Михаил Рачев завършиха пети.