Младият отбор на „Дунав“ стъпи накриво при първото си гостуване в първенството на Североизточната Трета лига - 0:1 срещу „Ботев“ в Нови пазар. Голът падна в началото на мача. Десетина минтути преди края нападателят на домакините Христо Александров се нахвърли срещу Мартин Иванов и бе изгонен с червен картон. Малко по-късно и Иванов напусна терена с второ официално предупреждение.
„Истината е, че не играхме кой знаа какво на един много лош терен. На практика нямаше и мач. След като поведе, отборът на „Ботев“ само риташе топката и търсеше сблъсъци. Футболът през първото полувреме бе към 25 минути, след почивката едва ли се събраха чисто игрови около 20. Другото бе лежане на терена и бавене на играта. Един тъч се изпълняваше цяла вечност. Ние имахме шансове за гол - Джан Хасан и Константин Митев пратиха топката в гредите. Домакините също уцелиха една греда“, каза пред „Утро“ старши треньора на „Дунав“ Илиян Памуков.
В неделя русенският тим ще гостува на „Кубрат“. После ще бъде домакин на „Септември“ /Тервел/, след което го чака тежък мач срещу опитния тим на „Черноморец“ в Балчик. С една дума - задава се тежка програма и ходене по мъките.
Но така ще е, а и всички трезвомислещи фенове бяха наясно - след като отборът бе съборен и захвърлен по неморален начин до третото ниво на българския футбол, новото изкачване нагоре от нулата ще изисква сизифовски усилия.