„Дунав“ загуби у дома с 1:3 срещу „Ботев“ /Враца/ втория си мач във втората четворка на отборите от 7-о до 14-о място. Двубоят бе лош сън с два гола в началото на всяко полувреме. Първо вратарят Макенджиев  сбърка още в 4-а минута и Петър Атанасов се възползва от подаръка на празна рамка. Не бе започнала втората част, когато Атанасов се разписа отново.
Футболистите на „Дунав“ изпълниха повече корнери, но пък почти не стигнаха до чисто голово положение. Те можеха и да получат дузпа, ако съдията Николай Йорданов бе видял дузпа за събаряне на Ндонгала. Все пак Йорданов се реваншира в 80-а минута след второ нарушение срещу нападателя. Сенегалецът бе точен от 11 метра - 1:2.
Малко преди края Доминик Янков матира Макенджиев с красив удар - 1:3.
Лошият филм обаче бе с прелюдия. Часове по-рано старши треньорът на русенския тим Людмил Киров заяви, че ставащото в клуба е „една лъжа“. Вероятно имаше предвид така и непоелите още клуба „нови собственици“.
Играчите имали да получават по две заплати, но къде и откъде биха могли да дойдат, не било ясно. Единствените възнаграждения за тях дотук били по перото с отпуснатите от общината 90 000 лева. Освен това момчетата нямали средства за елементарни харчове.
„Гърчим се в продължение на 8 месеца. Удължих договора си до края на сезона, нататък не знам! Вече нямам нерви, какъв отбор от Първа лига сме ние?“, попита риторично Киров.
В следващата серия от мъката си в група „Б“ „Дунав“ ще гостува в мач без значение на „Ботев“ /Пловдив/.