Предварително соченият като мача с най-малка интрига в кръга между „Лудогорец“ и „Дунав“ все пак поднесе своята малка сензация. Броящият стотинките русенски тим поведе на милионерите от Разград и цели 13 минути беше лидер в резултата, а до 30 минута игра игра при 1:1 с шампиона. След това очакваното се случи и момчетата на Людмил Киров си тръгнаха с пет гола в мрежата.
Пред почти напълно голите трибуни на „Хювефарма Арена“ „Дунав“ откри резултата без голово положение още в 5 минута. Вратарят на лудогорци Владо Стоянов получи топката от защитник и се опита да я подаде вляво. Тя обаче кацна върху главата на Григор Долапчиев и се търкулна в мрежата.
Домакините обърнаха развоя до 1:3 от 13 до 32 минута след детински грешки в русенската защита. Първо няколко души не намериха сгода да изчистят топката, Свилен Щерев я побутна и я заложи върху крака на Мавис Чибота - удар под гредата и 1:1. Малко по-късно „Лудогорец“ организира атака отляво и Клаудио Кешеру бе изведен на чиста позиция - 1:2. Комедията от грешки продължи Петко Цанков, който върна топката с глава към бразилския вратар Гумперо. Той пък отби топката към сънародника си Марселиньо, който нямаше как да сбърка с удар от два метра - 1:3. Кешеру направи 1:4 в 32-а минута с удар по тревата . Гумперо дори не помръдна.
За зла участ Стефан Христов се контузи и бе заменен от Митко Русанов, който вчера навърши 19 години.
Статистиката от първото полувреме - 4 точни изстрела за „Лудогорец“ - 4 гола!
След почивката мачът се игра основно в половината на русенския отбор. Домакините изпуснаха няколко положения до 80 минута, когато изведеният сам срещу вратата Жоржиньо направи 1:5.
В края на двубоя Долапчиев, който гледаше двубоя отблизо, бе заменен от 15-годишния Борис Димитров, а дунавската агитка спечели мача на трибуните с гръмогласна подкрепа на лошо поваления си отбор.
На 14 март /12. 30 часа/ „Дунав“ ще бъде домакин на „Арда/.
„Лудогорец“: Стоянов, Тауата, Григоре, Моци, Манолев, Баджи, Дяков, Чибота /Бакалов/, Марселиньо, Каули /Жоржиньо/, Кешерю /Шверчок/
„Дунав“  Гумиеро, Николов, Колев, Милчев, Митков, Щерев, Лазаров, Цанков, Христов /Русанов/, Ненов /Митев/, Дола пчшев /Димитров/.