Футболистите старша възраст на „Дунав“ и „Левски“ изиграха в София „английски мач“. Момчетата на треньора Мартин Цирков загубиха с 3:5, но държаха под напрежение вицелидера в Елитната юношеска лига до последните минути на двубоя. Освен това русенските голове бяха красота, докато попаденията за домакините бяха повече плод на елементарни грешки в защита.
„Левски“ поведе с 2:0 след ценрирания и изстрели с глава на Ремзи Неджип и Кирил Киров. „Дунав“ върна гол при идентична ситуация и удар на Константин Митев.
Неджип покачи на 3:1 след почивката, а малко по-късно дунавци разиграха атака с 3 двойни подавания! В крайна сметка Симеон Иванов се озова сам срещу вратаря - 2:3. Последва хеттрик на Неджип /2:4/ и брилятна акция на „Дунав“ отляво, центриране по земя и поразавящ изстрел от движение на Митко Русанов - 3:4. Когато мачът вървеше към равенство, левскарите вкараха пето попадение чрез Джан Хасан.
„Левски“ остана с човек по-малко в 89-а минута заради брутален фаул на Тодор Найдин срещу Мерт Тасим.
„Много съм доволен, най-вече защото момчетата не се предадоха до последно. Преди, като чуеха за „Левски“ или ЦСКА, излизаха като обречени. При това пътувахме до София само с две резерви - вратар и полеви играч. Причината е в контузии на петима футболисти“, коментира Цирков пред „Утро“
„Дунав“: Цветелин Енчев, Радослав Петров, Преслав Папарков, Мартин Стоянов, Кристиян Маринов, Мерт Тасим, Исмаил Исмаилов, Константин Митев, Митко Русанов, Симеон Иванов, Дани Братоев /Христо Илиев/