Волейболистите на „Дунав“ най-сетне записаха победа - 3:1 на свой терен и то срещу солидния „Марек Юнион Ивкони“ /Дупница/. Успехът пробуди нови надежди, че русенският отбор може да се добере до Топ 8 и да участва в плейофите след края на редовния сезон. Искрицата светлина идва покрай следващия мач на дунавци срещу „Левски“ в София на 6 март. Нова победа срещу директен съперник за място в първата осмица ще даде нови шансове в преследване на целта.
„Дунав“ отнесе отбора от Дупница с 25:22, 11:25, 25:22, 25:21. Проблемите възникнаха само във втория гейм, когато отборът на гостите заложи на изключително коварни сервиси и буквално разби посрещането на русенци. После всичко мина по ноти.
Гейм и половина за дунавци записа завърналият се след лечение на травма Данаил Милушев. Много добре от пейката се включи и Иван Чолев, който реализира 10 точки. С 10 помогнаха още Петър Бъчваров и Ангел Павлов. Най-добър с 16 точки беше Леон Тончев.
Резултати от кръга: „Арда“ /Кърджали/-“Хебър“ /Пазарджик/ - 0:3, „Пирин“ /Разлог/-“Черно море“ /Варна/ - 3:1, ЦСКА-“Славия“ - 3:0, „Нефтохимик“ /Бургас/-“Левски“ /София/ - 3:0, „Добруджа“ /Добрлич/-“Монтана“ - 3:0.
„Дунав“: Виктор Костадинов, Данаил Милушев, Мартин Кръстев, Петър Бъчваров, Леон Тончев, Ангел Павлов, Симеон Добрев /Цанко Цанков, Иван Чолев/.