„Дунав“ и „Ботев“ /Враца/ направиха 0:0 на русенски терен в мач, който изглежда самоубийствен и за двата отбора. Те са с по 18 точки на 12-то и 13-то място и най-вероятно ще се мъчат за спасение в баражи, след като „Царско село“ победи изненадващо с 2:1 тима на ЦСКА.
Русенският отбор изигра слабо първо полувреме, в което отборът на гостите бе по-активен и печелеше почти всяка първа топка. Въпреки това дунавци стигнаха до едно много добро положение след удар с глава на Фернандо Кавалканте. Той уцели гредата след центриране на може би най-добрия играч в редиците на русенци - Юлиан Ненов.
„Дунав“ се активизира след почивката и изнесе доста по-добра продукция. Бяха организирани и няколко интересни атаки, при които не достигна мъничко за гол във вратата на Христо Митов. Гостите отвърнаха с удар в гредата.
С този камерен състав задачата на дунавци за оцеляване в Ефбет Лига изглежда прекалено сложна задача. Старши треньорът Людмил Киров направи само една смяна, а сред по-опитните играчи на пейката бе само Петко Цанков. От другата страна наставникът на врачани Антони Здравков заложи на състав с доста добри футболисти, а на скамейката разполагаше и с равностойни хора.
В следващия мач на 8 март дунавци ще гостуват на „Лудогорец“.
„Дунав“: Макенджиев, Николов, Колев, Димов, Ненов, Лазаров, Щерев, Кавалканте, Милчев, Митков /Долапчиев/, Христов.
„Ботев“: Митов, Н‘Диайе, Лясков, Зехиров, Домовчийски, Керчев, Янков, Миланов, Ганев, Уелингтон да Силва, Златински.