Футболистите на „Дунав“ загубиха с 3:1 като гости на „Славия“ в София. Поражението остави русенския тим на предпоследно място в класирането на Ефбет Лига в компанията на „Ботев“ /Враца/.
Пред един вагон публика в „Дунав“ поведе в 9-ата минута с гол на Стефан Христов. Григор Долапчиев се пребори за висока топка и я смъкна към Юлиан Ненов, който даде великолепен пас в уличка към Христов. Останал сам срещу националния вратар, Стефан не сгреши.
„Белите“ изравниха в 29-а минута с кинжален изстрел на Емил Стоев отляво, който получи топката след изпълнение на корнер. Той прати кълбото под напречната греда.
Малко по-късно се стигна и до 1:2. Диан Димов загуби топката по левия фланг, последва бърза контра и Филип Кръстев се озова на чиста позиция срещу вратаря Благой Макенджиев.
Дунавци се отърсиха от напрежението след почивката и Юлиан Ненов изпрати бомбен шут към рамката на „Славия“. Георгиев изби топката в корнер.
Защитата на „Дунав“ се провали в 63-а минута. Русенският отбор изпълни корнер  от който не произлезе нищо, „белите“ организираха контраатака на шега и останалият очи в очи с Макенджиев Емил Стоев вкара втория си гол - 1:3.
Към края на мача „Дунав“ даде фира, защото отстъпи терена почти изцяло. Върхът бе в 78-ата минута, когато Петко Цанков фаулира Ивайло Димитров в наказателното поле. Съдията Валентин Железов даде дузпа. Макенджиен обаче спря удара на национала Галин Иванов.
Минута преди последния съдийски сигнал дунавци можеха да върнат един гол, но Петко Цанков уцели гредата.
В следващия кръг на 29 февруари /събота/ дунавци ще бъдат домакини в опашкарско дерби на „Ботев“ /Враца/ в „чудесното“ за футболните фенове време- 12. 30 часа.
„Славия“: Георгиев, Христов, Виячки, Гамаков, Филипов, Вълчев, Карабельов, Стоев, Кръстев, Г. Иванов, Чунчуков /Димитров/.
„Дунав“: Макенджиев, Димов /Щерев/, Колев, Николов, Милчев, Лазаров, Кавалканте, Цанков, Ненов /Русанов/, Долапчиев /Митков/, Христов.