Футболистите на „Дунав“ победиха „Литекс“ /Ловеч/ с 2:0 в третия си контролен мач преди началото на сезона. Русенският отбор разгроми по-рано с 3:0 „Локомотив“ /Горна Оряховица/ и загуби с 2:4 от румънския „Прогресул“.
Дунавци изиграха приличен мач срещу отбора на ловчанлии, който е пети във Втора лига и е на 5 точки от зоната на баражите. Резултатът бе открит в 6-а минута от Стефан Христов, който бе изведен зад защитата. Христов се озова сам срещу вратаря и технично прати топката в долния ляв ъгъл. До края на първото полувреме липсваха кой знае какви голови положения.
Футболът след почивката бе по-добър. На пръв поглед двубоят бе равностоен, но дунавци държаха повече топката и организираха по-опасни атаки. Юлиан Ненов и Фернандо Кавалканте опитаха далечни удари, а влезлият като смяна Григор Долапчиев стреля фронтално над гредата, след като получи добър пас отдясно.
Игралият с маска на лицето заради счупен нос Долапчиев стана автор на втория гол в 82-а минута. Тогава „Дунав“ организира и най-красивата си акция, тръгнала от Ивайло Лазаров. Лазаров прати светкавичен пас към оголения ляф фланг на гостите, Стефан Христов надбяга отбраната и сервира топката към Долапчиев. Таранът прати топката под напречната греда - 2:0.
Много хубаво впечатление оставиха с включването си юношите Борис Димитров, Митко Русанов и Албер Силвиев.
В четвъртата си контрола на 7 февруари русенският отбор ще се срещне в Мъглиж с тима на „Ботев“ /Гълъбово/.
„Дунав“: Благой Макенджиев, Петър Цанков, Росен Колев, Михаил Милчев, Любен Николов, Диян Димов, Юлиан Ненов, Фернандо Кавалканте, Стефан Христов, Ивайло Лазаров /Хуго Гамейро, Григор Долапчиев, Митко Русанов, Борис Димитров, Албер Силвиев/.