Григор Димитров загуби от Давид Гофен в изключително оспорван мач на ATP Cup в Сидни, отстъпвайки с 1:2 сета (6:4, 2:6, 2:6). Григор спечели първaта част с 6:4, след което първата ракета на Белгия стигна до 6:2 във втората. Резултатът се повтори и в третия сет и Димитров преклони глава пред 11-ия в световната ранглиста.

Интригуващият мач продължи точно 150 минути. Крайният победител от двубоя ще бъде излъчен от срещата на двойки. В нея Гришо ще бъде в тандем с Александър Лазаров. Първоначално беше планирано, че Димитров ще играе с Кузманов, но настъпи промяна.

При успех на националите ни в срещата на двойки, България ще завърши на първото място в Група "C" и ще се класира на 1/4-финалите. Там Гришо и компания ще имат доста трудна задача срещу домакина Австралия.