Литекс се наложи над Берое с 3:0 у дома в последния неделен мач от 24-и кръг на "А" група. Ловчанлии записаха класически успех, благодарение на който се доближиха на точка от лидера Лудогорец.

Шампионът Лудогорец по-рано днес спечели само точка в двубоя си срещу Ботев Пловдив в Коматево (2:2). Колумбийското дясно крило на Литекс Данило Асприля вкара две от попаденията срещу старозагорци в дебюта си за отбора от "Града на люляците". Той откри резултата в 22-ата минута след индивидуален пробив, след което Симеон Славчев покачи на 2:0 в 29-ата. В самия край на полувремето, във втората минута на даденото от съдията продължение на частта, Асприля реши окончателно спора в срещата. Лудогорец остава водач с 54 точки, а Литекс е втори с една по-малко. В последния мач от кръга утре Черноморец посреща ЦСКА.