Волейболистите на „Дунав“ загубиха втори пореден домакински мач - 2:3, срещу „Левски“ /Сф/! Сценарият бе едно към едно като в двубоя срещу „Черно море“, когато русенският отбор пак поведе с 2:0, но в крайна сметка се оттегли победен. Момчетата на треньорския тандем Даниел Милушев-Красимир Миронов обаче се раздадоха и заслужиха овациите на публиката. Този мач бе най-посетеният от началото на сезона в Суперлигата. И имаше защо.
„Дунав“ прегази столичани в първите два гейма - 25:13, 25:20. Гостите изравниха до 2:2 след 18:25 и 25:27. Срещата можеше всъщност да приключи в четвъртата част, когато русенци поведоха с 15:10. Съдията обаче направи фрапантна грешка и даде точка за „Левски“. Оттук насетне като че ли мачът тръгна надолу, а грешките на съдията в тайбрека /13:15/ отново бяха в полза на софийския отбор.
Мартин Кръстев реализира 21 точки /2 аса, 8 блокади/. Ангел Павлов помогна с 14 /2 аса/.
В следващия кръг дунавци ще имат много тежък мач като гости на „Хебър“ /Пазарджик/.
За „Дунав“ играха Мартин Кръстев, Цанко Цанков, Симеон Добрев, Петър Бъчваров, Леон Тончев, Ангел Павлов, Владимир Христов, Стефан Стоянов, Виктор Костадинов, Даниел Милушев.