Волейболистите на "Дунав" изненадаха неприятно многобройните си фенове с домакинска загуба срещу предпоследния в класирането отбор на "Черно море" /Вн/ - 2:3. Залогът в мача бе любопитен - при победа на русенския отбор той щеше да се изкачи на трето място в Суперлигата. Двубоят обаче срещу тима на гостите, които имаха само един успех до този момент, се разви повече от нелепо.
Дунавци спечелиха сравнително леко първите два гейма - 25:19, 25:20, и зрителите се питаха вече за колко време ще приключи третата част. Вместо това обаче ги застигна черната прокоба във волейбола, че ако при резултат 2:0 мачът не се затвори в третата част, често се губи с 2:3. Варненци се събудиха и се добраха до равенство след 22:25 и 21:25. Тайбрекът отново не потръгна добре. Така се стигна до 8:12, после проблесна малък лъч надежда след стапянето на пасива до само точка, но в крайна сметка на таблото, което "забива" на няколко пъти и изнерви публиката, светна 13:15.
Защо "Дунав" загуби привидно уж много лесен мач? Дали имаше елемент на подценяване след добрата серия? Дали не издържа психически, защото не умее да играе под напрежение?
Факт е, че русенският отбор видимо отпадна след края на втория гейм. Посрещането вече не беше на ниво,  разпределителите непрекъснато търсеха Милушев и той понатежа, много от сервисите не намериха полето. В един момент дори изглеждаше, че тимът се предаде.
Даниел Милушев приключи двубоя като топреализатор с 31 точки /15 аса и 2 блокади/.
А сложното започва тепърва. В петък дунавци ще гостуват на "Марек Юнион Ивкони", а после ги чакат тежки двубои с тимове от първата шестица на класирането.
Ето кои играха за "Дунав": Мартин Кръстев, Симеон Добрев, Петър Бъчваров, Ангел Павлов, Ангел Велков, Леон Тончев, Стефан Стоянов, Виктор Костадинов, Цанко Цанков, Даниел Милушев.