С 5 купи и 10 медала се отличиха русенските полицаи по време на двудневните първенства в Смолян "Национална купа" по полицейска лична защита и карате за служители на МВР.
Русенската дирекция участва с петима състезатели и два отбора, подготвени от главния инструктор по полицейска защита Станислав Станчев. В отборното първенство по полицейска защита шампионската титла взе тимът в състав Александър Йорданов и Светослав Бодуров, които за последните 3 години са национални шампиони и се класираха на трето място на световното през 2018 година. Вторият русенски отбор в състав Теодор Иванов и Станислав Георгиев зае трето място.
В индивидуалното класиране при карате шампионското място до 75 килограма завоюва Светослав Бодуров, а в категорията до 84 килограма втора позиция спечели Александър Йорданов. В отборното класиране дирекцията зае второ място.