Две контраатаки за цял мач донесоха победата на "Ботев" /Пд/ срещу "Дунав" в Русе - 2:1. Като цяло мачът бе съвсем равностоен, а русенският отбор дори контролираше през по-голямата му част. Имаше и далеч повече голови положения, но изстрелите на Ахмед Ахмедов /на три пъти с глава/, Исаевски, Свилен Щерев и Стефан Христов все не стигаха до целта. Към края на срещата Щерев разтресе и гредата след мощен удар от въздуха.
"Ботев" буквално открадна трите точки с хитрост и благодарение на елементарни грешки в русенската отбрана. Александър Тонев избяга в 13-а минута по лявото крило, Мартин Костадинов не го затвори, последва центриране и закъснял плонж на Макенджиев, след което топката попадна в непокрития Виана - 0:1.
Вторият гол в 49-а минута бе почти пълно копие на първия. Мартин Ковачев загуби спринта с Тонев и крилото на ботевци поднесе топката за второто попадение на Виана.
"Дунав" се върна в мача с изстрел от дузпа в 85-а минута. Останалият сам срещу вратаря Фернандо Кавалканте бе съборен, а защитникът на гостите Перейра получио директен червен картон. Ахмед Ахмедов не пожали Георгиев при изпълнението на наказателния удар.
Оттам до края мач нямаше. Ботевци се търкаляха на терена и бавеха играта. Все пак дунавци стигнаха до две центрирания и мелета, при които не се получи нищо.
В следващия си мач те би трябвало да гостуват на "Царско село".
"Дунав": Макенджиев, Исаевски, Милчев, Ковачев, Николов, Костадинов, Лазаров, Димов, Щерев, Ахмедов, Христов /Селеменев, Кавалканте/.
"Ботев": Георгиев, Филипов, Димитров, Пиргов, Марин, Перейра, Терзиев, Тонев, Шопов, Неделев, Виана /Вутов, Виана/.