Играещият треньор на "Дунав" Даниел Милушев направи невероятен мач при втората поредна победа на "Дунав" в първенството на волейболната Суперлига. Бившият национал записа изключителните 25 точки при домакинския успех срещу "Пирин" /Разлог/ с 3:2. Милушев помогна още на тима си с 3 аса и 5 блокади. Мартин Кръстев добави 13 точки /1 ас, 7 блокади/.
Мачът пред почти пълната със зрители зала "Дунав" тръгна с превес за гостите, които взеха първите два гейма - 22:25, 24:26. Дунавци показаха различно лице в третата и четвъртата част, като изравниха резултата до 2:2 - 25:17, 25:20.
Драмата в тайбрека продължи точка за точка до 9:9. После дунавци се откъснаха напред и под оглушителните аплодисменти на публиката затвориха двубоя в своя полза - 15:11.
В следващия кръг на 8 ноември те ще гостуват на "Славия". Ако не се получи някаква суперизненада, русенският отбор би трябвало да запише победа и в този мач, тъй като "белите" са единственият тим без точка от началото на първенството.
В другите мачове: "Нефтохимик"-"Славия" - 3:1, "Арда" /Кърджали/-Черно море" - 2:3, "Монтана"-"Левски" - 2:3, ЦСКА-"Хебър" - 2:3. Двубоят "Добруджа"-"Марек Юнион Ивкони" се игра късно снощи.
"Дунав": Виктор Костадинов, Даниел Милушев 25, Ангел Велков 11, Леон Тончев 10, Мартин Кръстев 13, Петър Бъчваров 12, Антон Василиев-либеро /Стефан Стоянов 2, Ангел Павлов 1/.
"Пирин": Николай Манчев 2, Йордан Желязков 18, Петър Петров 3, Благовест Катранджиев 8, Георги Чалъков 9, Костадин Гаджанов 11, Христо Колев-либеро /Георги Елчинов 11, Любослав Телкийски 1, Мартин Юруков 1, Тодор Димитров/.